KLUB

Výcvik sa koná každú nedeľu a skoro za každého počasia.
Začiatok je o 10,00 hod.

- Výcvikový priestor

„Cvičák“ sa nachádza v areáli strelnice. Od strelnice je výškovo oddelený terénom a bezpečným oplotením a tak aj pri aktívnej streľbe môžeme cvičiť a zároveň sú psy na takýto rušivý element zvyknuté. Areál je celý oplotený a uzamykateľný. Zo všetkých strán je obklopený lesom. 50m od areálu tečie potok, ktorý je bez problémov prístupný a tak psy majú prísun vody a kúpeľa :) podľa ich potreby.
Výcvik sa začína poslušnosťou. Striedaním rôznych cvikov a zapájaním prekážok sa snažíme spestriť cvičiacu hodinu. Po poslušnosti nasleduje obrana a nácvik zadržania.
Striedavo do cvičiaceho času dopĺňame stopu a prekážky.

fotka

-

- Vybavenie

Na ploche asi 100 m2 sa nachádza 13 vlastnoručne vyrobených prekážok, ako bariéra veľká a malá, bariéra šikmá ( Á-čko) veľká a malá, tunel, kladina, hojdačka, podliezanie a ďalšie...
Na cvičisku je postavený aj malý prístrešok na prípad núdze a prírodné posedenie s ohniskom.

fotka

- Klubovňa

Oficiálnu klubovú miestnosť máme v obci, len pár metrov od obecného úradu. Tu sa stretávame pár krát do roka a zhodnotíme (väčšinou pozitívne) postup a priebeh našich nedeľných stretnutí. Najpopulárnejšie stretnutie je určite vianočná kapustnica, kedy pri všelijakých dobrotách posedíme, porozprávame sa, zhodnotíme, aký bol uplynulý rok a čo čakáme od toho ďalšieho. A samozrejme bez dlhších prieťahov vždy odhlasujeme všetko, čo sa odhlasovať dá :).